RU
phone-icon 0 800 807-888
Як бути пенсіонерам, яким потрібно оформити кредит?

Як бути пенсіонерам, яким потрібно оформити кредит?

4 квітня 2019

У даній статті розглянуті найбільш «проблемні» ситуації, з якими зустрічаються пенсіонери при спробі взяти кредит та методи, за допомогою яких можна вирішити їх. Ще ми поговоримо про можливості залучення поручителя, а також різні проблеми, які можуть постати перед пенсіонерами, які планують оформити позику.

Само собою, більшості вже відомо про те, до чого потрібно бути готовим пенсіонерам, які хочуть взяти споживчий кредит. Та все ж, ми ще раз зупинимось на цьому.

Здоров'я. При досягненні похилого віку, багато людей перебувають у процесі постійного лікування різноманітних хвороб, з цієї причини, обережність з боку кредиторів, що спеціалізуються на кредитуванні пенсіонерів, абсолютно зрозуміла. Навіть коли клієнт в момент оформлення позики працевлаштований, а його заробітна плата вище середнього показника, немає ніякої гарантії того, що через кілька років ситуація не зміниться в гірший бік. Відповідно, існує висока ймовірність того, що займатися погашенням обов'язкових щомісячних платежів, пенсіонеру стане не під силу – адже якщо він втратить роботу, єдиним джерелом його доходу буде державна допомога, що в нашій країні знаходиться на мінімальному рівні.

Щоб максимально убезпечити себе, кредитні компанії намагаються кредитувати пенсіонерів на нетривалий період, надаючи їм кредитні кошти в мінімальному обсязі. Якщо пенсіонер бажає оформити довгостроковий кредит на велику суму, банківська установа вимагатиме від такого позичальника оформити обов'язкову страховку від втрати роботи, страхування життя. Також банки запропонують програми кредитування із заставою або залученням поручителя, який погодиться взяти на себе обов'язок розрахуватися за кредит, якщо пенсіонер не зможе зробити цього.

Ймовірність смерті пенсіонера-позичальника. Саме в зв'язку з даною обставиною велика кількість банків не поспішають видавати кредити пенсіонерам, без проблем видаючи їх молодим і працездатним клієнтам. А ті компанії, які йдуть на цей ризик, захищають свої гроші тим, що оформляють кредити на нетривалий термін, з обов'язковою вимогою оформлення страховки від хвороби, нещасного випадку чи смерті. Видаючи кредит на невелику суму, кредитори також вимагають, щоб пенсіонером було надано будь-яку заставу або щоб хтось виступив поручителем цієї людини.

Мінімальний дохід. Даний пункт стосується навіть деяких працюючих пенсіонерів і може бути серйозною перешкодою для оформлення кредиту. Навіть коли пенсіонер має власне житло і не має якихось істотних додаткових витрат, швидше за все, йому потрібно буде віддавати майже половину свого доходу на погашення заборгованості. Якщо позичальник крім пенсії отримує ще й заробітну плату, то дана проблема може бути вирішена – кредитором будуть підсумовані всі доходи пенсіонера, після чого буде підрахована сума позики, орієнтуючись на кінцеву суму.

Якщо ж пенсіонер працевлаштований неофіційно або взагалі не працює, але він все одно хоче оформити кредит (причому великий), уникнути проблем не вийде. Деякі банківські установи можуть приймати довідки від компаній, що надають роботу за внутрішньою формою, однак, більшість все-таки йдуть на такі поступки. Крім цього, банк обов'язково зажадає від позичальника детальних пояснень, звідки він планує взяти гроші для того, аби погасити свою заборгованість. Досить часто пенсіонери можуть отримувати неофіційний дохід у вигляді фінансової допомоги від рідні або у коштів за здачу нерухомості. Отримання такого доходу підтвердити неможливо, але саме цей фактор може допомогти переконати банк у платоспроможності клієнта. Якщо банківська установа все ж відмовляється видавати кредит, пенсіонеру доведеться шукати співпозичальників (бажано тих, хто працює офіційно) і тоді, розглянувши загальний дохід всіх позичальників, банківська установа може видати велику суму позики.

Яким чином можна оперативно вирішити проблеми?

Раз вже мова зайшла про основні проблеми, з якими можуть зіткнутися пенсіонери при оформленні кредиту, то варто розповісти й про те, яким чином можна оперативно їх вирішити:

  • Застава. Найпростішим способом мінімізувати ризик банку під час оформлення кредиту пенсіонером – це надання якоїсь застави. Потрібно підкреслити, що на суму кредиту може впливати ринкова вартість застави на момент оформлення кредиту. Банки в якості застави можуть приймати як житлову, так і не житлову нерухомість (приватні котеджі/будинки, квартири, ділянки, гаражі, транспортні засоби), власність, на яку позичальник може підтвердити свої права (обладнання, товар на складі та ін.);
  • Оформлення страховки. Даний варіант теж використовується досить часто, тому що з його допомогою дану проблему можна вирішити швидко і результативно. Якщо у пенсіонера, який бажає отримати кредит, буде застраховане життя, ймовірність того, що в банку погодяться видати цей кредит, буде набагато вищою. Однак, в деяких банківських установах не обмежуються цим, вимагаючи від позичальників застрахуватися ще й від втрати роботи. Таким чином, банки хочуть до абсолютного мінімуму знизити свої ризики, переклавши їх на плечі страхової компанії. Лише вартість такої страховки для пенсіонера набагато вища, якщо порівнювати її з аналогічною страховкою для молодого, працездатного клієнта банку – страхові компанії також не хочуть ризикувати своїми грошима. Іноді вони навіть відмовляються страхувати життя людини у віці, мотивуючи це високими ризиками. Тому пенсіонерам в такому випадку доводиться шукати таку кредитну установу, в якій від них не вимагатимуть страхувати своє життя, але там вже вищі відсотки по кредиту;
  • Порука. Ще один ефективний варіант для пенсіонера гарантовано отримати необхідну суму кредиту – знайти поручителя. Даний крок необхідний, якщо пенсіонер хоче оформити кредит на велику суму і/або тривалий період часу, але банк сумнівається, що позичальникові вдасться своєчасно обслуговувати цю позику. По факту – це підписання договору з 3-ю особою, в якому зазначено, що якщо позичальник почне зазнавати фінансових труднощів, ця особа зобов'язується погасити кредит замість нього;
  • Мікрокредит в Твої Гроші. Відмінний спосіб для пенсіонерів вирішити тимчасові фінансові труднощі – це онлайн кредит на карту. Дане рішення дозволить отримати в борг до 15000 гривень, на термін до 30 днів. Максимальний вік позичальників – 71 рік. Для оформлення буде потрібно тільки паспорт і податковий код. Також величезним плюсом кредитування в Твої Гроші є видача першого онлайн кредиту практично під 0 відсотків.


Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 14:47

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

Діяльність компанії з 24.02.2022

Діяльність компанії з 24.02.2022

В період дії воєнного стану ТОВ ГЛОБАЛ КРЕДИТ не здійснює надання фінансових послуг та врегулювання простроченної заборгованності

1 червня 2022

Вибір новорічного подарунку 2021

Вибір новорічного подарунку 2021

Що подарувати на Новий рік 2021

17 грудня 2020

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

5 відмінних ідей, що дозволять оригінально подарувати гроші на будь-яке свято

3 лютого 2020

Останні статті

Вибір новорічного подарунку 2021

Вибір новорічного подарунку 2021

Що подарувати на Новий рік 2021

17 грудня 2020

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

5 відмінних ідей, що дозволять оригінально подарувати гроші на будь-яке свято

3 лютого 2020

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020