RU
phone-icon 0 800 807-888
Де краще всього взяти споживчий кредит?

Де краще всього взяти споживчий кредит?

19 січня 2018

Часто виникають ситуації, які вимагають значних фінансових витрат. Однак не завжди вистачає накопичених грошей для їх покриття. Допомогти в такому випадку може банк або МФО, запропонувавши позичальникові споживчий кредит. Багато хто чув про такі кредити, але не кожен розбирається в нюансах оформлення кредиту на споживчі потреби.

Різновиди споживчих кредитів

Якщо раніше на придбання дорогої покупки гроші збирали роками, то зараз люди активно користуються послугами кредитування. На жаль, сьогодні дуже легко втратити прекрасну можливість придбати товар зі знижкою в умовах безперервного підвищення цін. Кредитування - це вигідно, але до вибору кредитора слід підходити серйозно. Потрібно врахувати вимоги до потенційного позичальника, можливу заставу, суму виплат за відсотками і, врешті-решт, види кредитів, які пропонують кредитні компанії. Більшість експертів кредитування сходяться на думці, що споживче кредитування можна розділити на 2 типи: цільове і нецільове. Розглянемо особливості кожного варіанту.

Цільовий кредит

Видається такий кредит на певні цілі, які строго позначені. Наприклад, придбання авто, оплата освіти, покупка житла, витрати на розширення фермерського господарства або покриття витрат на лікування. Перевага цільових кредитів - кредитна ставка, яка значно нижча за середню. Іноді держава надає населенню додаткові субсидії на деякі види кредитів. Недолік такого кредитування: банки не видають гроші готівкою, а переводять їх на розрахунковий рахунок організації, що надає послуги (товар). Якщо ви плануєте купити те, що не кредитується цільовими програмами, то в якості альтернативи доведеться скористатися нецільовим кредитом або споживчим кредитом готівкою - так його ще називають банківські співробітники.

Нецільовий кредит

Даний кредит призначений для будь-яких потреб кредитопозичальника. Нецільовий кредит готівкою (або онлайн кредит на карту) - чудовий варіант, якщо вам потрібні гроші для кількох покупок або у вас немає документів, аби підтвердити мету позики. Також він прекрасно підійде для тих, хто не хоче звітувати перед банком про те, куди він витратив грошові кошти. Доречно відзначити, що готівкові кредити користуються попитом лише в Україні, за кордоном люди віддають перевагу кредитним карткам. Перевагами нецільових кредитів можна назвати спрощену процедуру оформлення, можливість рефінансування, низький відсоток відмов і надання кредитних коштів на руки. До недоліків цього виду фінансування можна віднести високу ставку по кредиту (в порівнянні з цільовими кредитами), проте позичальник може вибрати більш тривалий період фінансування.

Класифікація споживчих кредитів

Споживчі кредити готівкою на необхідні потреби

Це кредити, які видаються через касу фінансової установи (тобто готівкою) або надходять на пластикову картку. При такому кредиті клієнтові не потрібно підтверджувати використання отриманих коштів.

Основні особливості:

 • Надається у відділенні фінансової установи
 • Для отримання позики потрібно пред'явити певний набір документів
 • Часто потрібен страховий поліс на випадок, якщо позичальник втратить працездатність
 • Не потрібно вказувати мету отримання грошей.

Такий споживчий кредит буває забезпеченим і незабезпеченим. Перший вид видається під забезпечення. Це може бути як застава нерухомості/майна, так і поручительство фізичної особи. Як видно з назви, другий вид кредиту не вимагає ніякого забезпечення.

У порівнянні з забезпеченими кредитами, кредити на термінові потреби характеризуються низькими процентними ставками. Крім цього, вони мають максимальний період кредитування (якщо порівнювати з іншими кредитами споживчого призначення).

Однак споживчий кредит на необхідні потреби, хоч і не має певної мети, але може видаватися на цільове використання. Наприклад, ремонт житла, покупка побутової техніки або надаватися без підтвердження мети застосування.

Товарний кредит (придбання продукції)

Характерні ознаки:

 • Надається в магазинах побутової техніки
 • Заява на кредит одночасно виступає договором
 • Кредит видається на покупку означеного товару
 • Спрощена процедура оформлення, на розгляд заявки потрібно від кількох хвилин до 1 години
 • Вартість такого кредиту дорожча, оскільки він нічим не забезпечений
 • Куплений товар не виступає в ролі заставного забезпечення.

Кредитна картка

Основні характеристики кредитних карт:

 • Відновлюваний кредитний ліміт
 • Грейс-період - безкоштовний період, тобто в цей термін не нараховуються відсотки за використання кредитних грошей (як правило, 50-55 календарних днів, але на практиці зустрічаються кредитки навіть з терміном у 100 днів)
 • Отримання кредитної картки відбувається у відділенні банку - точці продажу банківських продуктів, деякі банки можуть запропонувати доставку карти
 • Для оформлення картки потрібно написати заяву і підписати кредитну угоду
 • Кредит надається швидко, заявка розглядається за спрощеною схемою, що не передбачає цільового використання, в зв'язку з цим кредитна ставка по кредиту є однією з найбільш високих.

Найризикованіший вид споживчого кредиту для банку - кредитна картка. Оскільки відновлюваний ліміт дає можливість позичальникові не погашати кредит повністю, а просто постійно підтримувати допустиму заборгованість.

Найчастіше час дії таких карт пролонгується. Таким чином, взявши в кредит 15 тисяч гривень, позичальник ризикує повернути банківській організації суму, яка значно більша, ніж він брав у борг. Саме з цієї причини даний вид споживчих кредитів славиться простроченням по виплаті відсотків і несвоєчасним погашенням боргу. Тому до привабливих кредитних пропозицій про легке оформлення кредиту варто ставитися з особливою обережністю.

Мікрокредитування

Дуже популярний і поширений вид небанківського споживчого фінансування населення, який пропонують мікрофінансові компанії.

Основні характеристики мікрокредитування:

 • Невеликі суми грошових коштів (як правило, до 10.000 гривень), які надаються двома способами: переказом на банківську карту, що вказується в онлайн-заявці або видаються в стаціонарних точках мікрокредитування готівкою
 • Мінімум документів для схвалення заявки на кредит
 • Кредитний період - до 1 місяця.

Мікрокредитування онлайн на карту та готівкою в Твої Гроші

Інтернет-сервіс швидкого кредитування Твої Гроші пропонує оформити кредит на карту або готівкою, який можна використовувати на будь-які споживчі потреби. Переваги таких кредитів очевидні:

 • Не потрібно вказувати мету отримання грошей
 • Кредит можна оформити, не виходячи з дому, через сайт Твої Гроші і отримати гроші в борг на свою карту, витративши всього 15 хвилин
 • Для оформлення кредиту потрібна мінімальна кількість документів
 • Не потрібно надавати довідку про доходи, поручителів, заставу.


Голосів: 5, у середньому: 2.0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 14:16

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

Діяльність компанії з 24.02.2022

Діяльність компанії з 24.02.2022

В період дії воєнного стану ТОВ ГЛОБАЛ КРЕДИТ не здійснює надання фінансових послуг та врегулювання простроченної заборгованності

1 червня 2022

Вибір новорічного подарунку 2021

Вибір новорічного подарунку 2021

Що подарувати на Новий рік 2021

17 грудня 2020

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

5 відмінних ідей, що дозволять оригінально подарувати гроші на будь-яке свято

3 лютого 2020

Останні статті

Вибір новорічного подарунку 2021

Вибір новорічного подарунку 2021

Що подарувати на Новий рік 2021

17 грудня 2020

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

Як нестандартно подарувати гроші на свято: 5 оригінальних ідей

5 відмінних ідей, що дозволять оригінально подарувати гроші на будь-яке свято

3 лютого 2020

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020